| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 800 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 125 A |
| Color | Blue |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 8 AWG to 2 AWG |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
